tu
0 18.07.2017 12:27:59

Naravnost bolno in grozljivo: Hrvatu po prebranem zagotovo ni lahko (foto)

Facebook
V hrvaškem Umagu se je včeraj začel turnir ATP, v katerem se tenisači merijo za nagradni sklad v višini 540.310 evrov.

Pred tem pa so bile odigrane kvalifikacije, kjer so nižjerangirani posamezniki lovili vozovnico za glavni turnir. Med njimi je bil tudi domačin Franko Škugor, 29-letni tenisač iz Šibenika je v dvoboju s Kennyjem De Schepperjem prvi niz dobil s 6:1 in v drugem povedel s 3:0. Toda nato se mu je ustavilo, Nizozemec je namreč obrnil potek srečanja, drugi niz v svojo korist odločil v podaljšani igri, kar je ponovil še v odločilnem tretjem, čeprav je Hrvat v njem zapravil kar štiri zaključne žoge.

Za Hrvata je bil poraz določen šok, toda prav nič proti temu, kar je sledilo pozneje. Nekateri sledilci njegovega Instagram računa so se namreč spravili nanj, ker so prepričani, da je dvoboj 'prodal', s tem pa so sami ostali brez dobitka na stavnicah. Med številnimi žaljivkami je bilo tudi nekaj zelo groznih in brutalnih sporočil, tudi groženj.

Eden mu je rekel, da ni niti blizu opisu profesionalnega športnika, da je hujši od amaterjev, da igra kot deklica, ki tekmuje v seriji ITF. Ob tem je dodal, da upa, da nikoli ne osvoji nobenega turnirja in da si ga bodo zapomnili kot igralca, povezanega s stavničarji.

Najbolj brutalen pa je bil zapis, v katerem je njegov avtor napisal, kako upa, da bo Hrvat umrl zaradi raka, prav tako pa tudi njegova družina ... Kam je šel ta svet?!