Ukradeni otroci: kako je Matej Tonin sunil delo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 13.04.2015 21:04:10

Kolarjeva izpadla v Bogoti

Arsen Perić
Slovenska teniška igralka Nastja Kolar je izpadla v prvem krogu turnirja v kolumbijski Bogoti (250.000 dolarjev nagradnega sklada). Po uri in devetih minutah jo je premagala Julio Glushko iz Izraela s 6:3 in 6:1. Kolarjeva se je na glavni turnir prebila iz kvalifikacij.

Kolarjeva je začela dvoboj s servisom in po izenačeni igri povedla z 1:0. Tekmici je uspelo dobiti naslednje tri igre (3:1) in je nato prednost obdržala do konca niza.

Glushkova, po rodu Ukrajinka iz Donjecka, je nato v drugem nizu povedla že s 5:0. Kolarjeva je imela servis v šesti igri in jo dobila brez izgubljene točke. V naslednji igri je imela kar štiri priložnosti za odvzem servisa, vendar je izraelski predstavnici uspelo že s prvo točko prednosti priti do zmage s 6:1.

Dvajsetletna Slovenka, 241. na lestvici WTA, je s pet let starejšo tekmico, ki je 128. na svetovni lestvici, že igrala. Leta 2013 je na tekmi v Izraelu prav tako slavila Glushkova, vendar tedaj z 2:1 v nizih.