Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Sramoten izpad! Hrvaški reprezentant in član ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 11.08.2022 12:20:42

Se obeta kolajna?! Slovenska adutinja v kvalifikacijah napovedala velike stvari!

Slovenska plavalka Janja Šegel se je s tretjim časom na 100 m prosto uvrstila v polfinale evropskega prvenstva v Rimu. V italijanski prestolnici je preboj med 16 najboljših uspel tudi Tjaši Pintar. Polfinala bosta na sporedu danes od 18.07 naprej.

Enaindvajsetletna Šeglova je s časom 54,40 le za 11 stotink zaostala za državnim rekordom, ki ga je odplavala lani v Banjaluki. Od Korošice sta bili v predtekmovanju hitrejši le Francozinja Charlotte Bonnet (53,92) in Nizozemka Marrit Steenbergen (54,20). Tjaša Pintar je v tretji skupini zasedla peto mesto in s časom 55,84 za las ujela uvrstitev med najboljših 16.

Anže Ferš Eržen je na 400 m mešano osvojil končno 16. mesto in s časom 4:26,10 precej zaostal za izidom, ki ga je odplaval na sredozemskih igrah v Oranu, kjer je osvojil srebrno kolajno. S takratnim časom 4:19,63 bi se v Rimu kot osmi uvrstil v finale.

Danes predtekmovanje čaka tudi Niko Seljak, ki bo zabeležila krstni slovenski nastop na evropskih prvenstvih v umetnostnem plavanju.

Značke: plavanje, ep