Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

0 27.07.2022 18:03:35

Sijajen uspeh! Kanuisti zlati na SP v Augsburgu!

Bemjanin Savšek
Nina Jelenc/KZS
Prvi dan svetovnega prvenstva v kajaku in kanuju v Augsburgu se je za slovensko slalomsko reprezentanco odlično začel, še bolje pa končal. Po srebrni kolajni kajakašic v uvodu so se na ekipni tekmi še žlahtnejše kolajne veselili kanuisti, Beni Savšek, Luka Božič in Anže Berčič so osvojili naslov svetovnih prvakov.

Z vožnjo brez napake, ki so jo strokovnjaki imenovali vožnja za učbenike, so za 2,94 sekunde premagali Slovake, z zaostankom več kot pet sekund so tretje mesto osvojili Italijani.

To je v samostojni Sloveniji 42. kolajna slovenskih kajakašev in kanuistov na svetovnih prvenstvih, sedma moška kanuistov v ekipni konkurenci in po letu 1993, ko so jo v Mezzani priborili Jože Vidmar, Boštjan Žitnik in Simon Hočevar, prva ekipna zlata.

Značke: kajak kanu, sp