oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 26.07.2019 07:29:44

Odrovi še 9. mesto na 800 m prosto

Plavalka ravenskega Fužinarja Tjaša Oder je na svetovnem prvenstvu v Gwangjuju v Južni Koreji davi osvojila deveto mesto na 800 m prosto. Z dosežkom 8:30,97 je za osebnim rekordom zaostala za pet sekund, finale pa se ji je izmuznil za dobro sekundo.

Kljub novi zgrešeni priložnosti za finale je bila visokorasla Korošica tokrat prešerne volje. "Seveda mi je malo žal za tisto sekundo in finale. A na 800 m prosto res nisem vedela, da bom tako blizu najboljšim in deveta na svetu. Imela sem 13. prijavljeni čas in pričakovala, da bom tam nekje tekmo tudi končala," je v prvem odzivu po tekmi nasmejana povedala plavalka.

Za boljši dosežek in finale pa bi morala nekaj hitreje odplavati drugo četrtino proge.

V Gwangjuju slovenski tabor čakata še dva nastopa. V soboto bo Neža Klančar plavala na 50 m prosto, v nedeljo pa Katja Fain na 400 m mešano.

Značke: plavanje, sp