vu
0 04.03.2019 10:53:10

SRHLJIVKA V PIREJU! Huligani "mesarili" na bazenu, tekla je kri - med ženskim vaterpolom?! (FOTO + VIDEO)

Neverjetno, kje so meje norosti. V Grčiji so očitno povsem izbrisane, huligani so se iz nogometnih stadionov že davno tega preselili v druge športne objekte.

Da jih ne gane, ali gre za moške ali ženske tekme, je že nekaj časa znano, tokrat pa so vendarle presegli sami sebe. V soboto je približno 30 zamaskiranih in s palicami, verigami ter hladnim orožjem oboroženih moških vdrlo v bazen Papastratio v Pireju, kjer so dekleta igrala vaterpolo. Zgodilo se je iznenada, tri minute pred koncem tretje četrtine, pri vodstvu domačinov 15:2. Na tekmi med Olympiacosom in Glyfado so bile tribune v glavnem prazne, bilo je le okoli 20 privržencev pirejskega moštva.

Napadalci naj bi pripadali zloglasni skupini navijačev Panathinaikosa Gate 13, napadli pa naj bi nasprotno skupino Gate 7. Napad je bil silovit, najprej s pirotehniko, potem pa v gostem dimu z vsem mogočim orožjem. Pretepli so vsakogar, ki jim je prišel nasproti, uničevali vse, na kar so naleteli. Pravzaprav se je začelo že na parkirišču, kjer so huligani močno poškodovali nekaj avtomobilov.

Bilanca pravi, da sta dva gledalca končala v bolnišnici s poškodbami glave. Policija dogodek še preiskuje.