Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 16.07.2017 16:37:08

Jošt Zakrajšek peti na EP na 5000 m

Jošt Zakrajšek je na evropskem prvenstvu v kajaku in kanuju na mirnih vodah, ki se je končalo v bolgarskem Plovdivu, med kajakaši na 5000 m zasedel peto mesto. V zadnji disciplini prvenstva je zmagal Nemec Max Hoff (19:21,220), drugi je bil Portugalec Fernando Pimenta (+1,420), tretji pa Norvežan Eivind Vold (+8,320).

Zakrajšek, ki je za zmagovalcem zaostal dobrih 24 sekund (+24,170), je bil med peterico, ki si je priveslala skoraj dvajset sekund prednosti pred zasledovalci, vendar je imel premalo moči, da bi bil med trojico, ki je odločala o stopničkah.

Iz boja za zmago je proti koncu odpadel tudi Vold, Hoff pa je v ciljnem sprintu strl še odpor Pimenta. Zakrajšek je bil na koncu za slabi dve sekundi počasnejši še od Španca Rubena Millana, šestouvrščeni pa je za njim zaostal že skoraj 18 sekund.

Slovenski kajakašici Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta se nekaj ur pred tem povzpeli na stopničke za zmagovalke. Dopoldne sta si priborili srebro v K-2 na 500 metrov, potem pa je Ponomarenko Janićeva v zbirko medalj dodala še bron na posamični tekmi na 200 metrov.

Značke: kajak kanu, ep