Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 13.06.2017 08:49:57

Brez prve zvezdnice na svetovnem prvenstvu v Budimpešti

Petkratna olimpijska prvakinja v plavanju Američanka Missy Franklin bo morala zaradi poškodbe izpustiti letošnje svetovno prvenstvo, ki ga bo med 14. in 30. julijem gostila Budimpešta. Franklinova je letos opravila operaciji na obeh ramah in za tekme na najvišji ravni po dogovoru s trenerjem Davom Durdnom še ni pripravljena.

Franklinova je na olimpijskih igrah 2012 v Londonu osvojila štiri zlate kolajne, medtem ko je lani v Riu de Janeiru zgolj enkrat stopila na najvišjo stopničko. Leta 2013 je na svetovnem prvenstvu v Barceloni osvojila šest naslovov prvakinje.

"Nisem si želela postaviti roka, do kdaj moram sanirati poškodbo. To bi lahko porušilo ves proces rehabilitacije. Zelo me skrbi kakovost mojega plavanja in zato želim narediti vse, da bom po vrnitvi znova v samem vrhu," je ob tem za NBC dejala Franklinova, ki je edino kolajno v Riu osvojila v štafeti 4x200 mešano.

Američani bodo potnike za SP v Budimpešti določili na izbirni tekmi med 27. junijem in 1. julijem v Indianapolisu.

Značke: plavanje, poškodba