pu
0 10.12.2016 21:10:40

Bazen je plitek

Arsen Perić
Plavalec kranjskega Triglava Peter John Stevens se je s tretjim dosežkom 26,33 uvrstil v polfinale svetovnega prvenstva v 25-metrskih bazenih v Kanadi na 50 m prsno.

Uvrstitev med najboljšo osmerico bo lovil ob 1:30 ponoči po slovenskem času.
Hitrejša od 21-letnega slovenskega reprezentanta, ki je letos na evropskem prvenstvu v Londonu v tej disciplini že osvojil srebrno medaljo v 50-metrskem bazenu, sta bila med 105 prijavljenimi tekmovalci le Rus Kiril Prigoda z dosežkom 26,23 in Brazilec Felipe Lima s 26,26.

"Popoldne grem v polfinalu na zmago. Tukaj še zdaleč nisem pokazal vsega. Malo me je zmedlo dogajanje pred tekmo, kjer so prireditelji na start namesto ene skoraj poslali dve skupini, nekaj težav sem imel tudi z bazenom, ki je relativno plitek in pri podvodnem plavanju sem brcnil tako rekoč v prazno. Glede na vse skupaj mislim, da lahko plavam tudi izid pod 26 sekundami, prvi cilj pa bo seveda, da se prebijem v nedeljski finale," je po tekmi povedal plavalec slovenske reprezentance in univerze Tennessee, ki je na SP nase opozoril že z zelo hitrim začetkom na 100-metrski razdalji.
V predtekmovanju na 100 m delfin je že nastopila tudi Velenjčanka Nastja Govejšek, ki je z 59,35 osvojila 20. mesto. Za polfinale je zadostoval dosežek 58,20, kar je blizu lani doseženemu državnemu rekordu Govejškove - 58,00.
Danes je v predtekmovanju na 1500 m prosto nastopil tudi Martin Bau in s 15;02,12 osvojil 23. mesto.