pu
pu
0 10.12.2016 09:57:39

Katinka je neustavljiva

Madžarka Katinka Hosszu je na svetovnem prvenstvu v plavanju v 25-metrskih bazenih osvojila še svojo peto zlato medaljo.

S 57,24 je bila nepremagljiva na 100 m mešano, srebrno Avstralko Emily Seebohm pa je prehitela kar za sedem desetink sekunde.
Na 50 m delfin, kjer je Velenjčanka Nastja Govejšek osvojila 14. mesto, je s 24,92 slavila danska specialistka za sprint Jeanette Ottesen. Američanka Leah Smith pa si je po zlatu na 800 m prosto priplavala tudi zlato na 400-metrski razdalji v kravlu.

V Windsorju je bilo v moški konkurenci tesno v vseh disciplinah, Nizozemec Jesse Puts je z 21,10 na 50 m prosto za vsega štiri stotinke sekunde ugnal Rusa Vladimirja Morozova. Na 50 m hrbtno je Japonec Junya Koga ugnal Francoza Jeremyja Straviusa za 14 stotink, še štiri več je zaostal tretjeuvrščeni Belorus Pavel Sankovič.

Na 100 m mešano je novi svetovni prvak postal 17-letni Američan Michael Andrew, ki ga številni zaradi mladosti primerjajo z največjim plavalnim zvezdnikom vseh časov Michaelom Phelpsom. Andrew je ugnal japonska plavalca Daiya Seta za 17 in Shinrija Shiuro za 33 stotink sekunde. V obeh kravlovih štafetah, na 4 x 50 m prosto in 4 x 200 m prosto, so bili najboljši plavalci Rusije.

Popoldan bo imela v kvalifikacijah bogat program tudi Slovenija. Nastja Govejšek bo nastopila na 100 m delfin, Peter John Stevens na 50 m prsno in Martin Bau na 1500 m prosto.