Poroka na prvi pogled: Trk realnosti takoj po ...

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 15.11.2019 15:55:47

Prvi igralec sveta v osmini finala premočan za Jorgića

Grega Wernig
Najboljši slovenski teniški igralec Darko Jorgić je na odprtem prvenstvu Avstrije v Linzu izpadel v osmini finala. Zanj je bil usoden prvi nosilec, Kitajec Fan Zhendong, ki slovenskemu upu ni dopustil možnosti za presenečenje in je zmagal s 4:0.

Hrastničan se je prvemu igralcu sveta dobro upiral v drugem, v katerem je dosegel osem točk, in tretjem nizu, ki ga je podaljšal do izida 13:11, v prvem je osvojil pet, v četrtem pa osem točk.

Trenutno 49. igralec sveta je že s samo uvrstitvijo v osmino finala turnirja z najmočnejšo konkurenco dosegel velik uspeh. Po nekaj lepih zmagah v kvalifikacijah je v prvem krogu glavnega turnirja premagal 14. igralca sveta Korejca Woojina Janga. Tako se mu na lestvici mednarodne zveze spet obeta napredovanje.

Preostala slovenska predstavnika Bojan Tokić in Deni Kožul se nista prebila iz kvalifikacij, v ženski konkurenci pa Slovenk ni bilo, tako kot v Linzu ni niti slovenskih dvojic.