kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 23.03.2019 16:53:51

Adela Šajn četrta v finalu na gredi v Dohi

Edina slovenska finalistka svetovnega pokala v športni gimnastiki v Dohi Adela Šajn je v današnjem finalu na gredi osvojila četrto mesto, za svojo sestavo je prejela oceno 12,833. Do bronaste medalje, ki jo je osvojila Francozinja Marine Boyer (13,333), ji je zmanjkalo pol točke. Zmagala je Kitajka Qi Li z oceno 14,333.

Na drugem mestu je tekmovanje na gredi končala zmagovalka kvalifikacij Belgijka Nina Derwael z oceno 13,633.

Osemindvajsetletna Šajnova se je v finale uvrstila kot šesta, v finalu pa je nastopila še bolje kot v kvalifikacijah, na kar kaže tudi višja ocena.

"Na svetovnem pokalu v Dohi smo na začetku bili razočarani, saj po dolgem času nismo imeli finalistke na preskoku. Naslednji dan v kvalifikacijah nas je razveselila Adela, ki je vajo izvedla za finale. Danes je odlično nastopila, še zvišala oceno, na koncu zasedla četrto mesto, kar je lep uspeh. Če potegnemo črto, smo kar zadovoljni s to tekmo," je ocenil selektor ženske reprezentance Andrej Mavrič.

Šajnova je v finalu svetovnega pokala nazadnje tekmovala pred letom dni prav v Dohi.

Preostali Slovenci v Katarju niso bili uspešni. Tjaša Kysselef in Teja Belak sta obstali v kvalifikacijah preskoka, Rok Klavora na parterju.

Najboljšega slovenskega telovadca zadnjih sezon Saša Bertonclja v Katarju ni bilo, saj je v Azerbajdžanu prejšnji teden zbolel in se vrnil domov.

Slovenska reprezentanca se zdaj vrača domov in bo opravila sklepne priprave pred evropskim prvenstvom na Poljskem.