3.000 hektarjev v roke Hrvatov: kaj vse je čudno ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

kolesarska dirka gvatemala Ekipa24.si

Noro! Ali je namerno zrušila kolesarja kot v ...

0 30.09.2018 21:45:46

Slovencem na balinarskem EP šest medalj

Slovenski balinarji so na evropskem prvenstvu v italijanskem Alassiu osvojili medalje v vseh šestih disciplinah, skupaj pa eno zlato, tri srebrne in dve bronasti. Boljši so bili le Italijani s tremi zlatimi ter po eno srebrno in bronasto.

Kolajne so osvojile še Hrvaška, Francija, Monako, Srbija ter Bosna in Hercegovina.

Ob koncu prvenstva sta slovenski uspeh zaokrožila Davor Janžič in Jure Kozjek. Dvojica je v finalu premagala Francoza Sebastiena Graila in Jeroma Bonoita z 8:7 z odlično igro v končnici dvoboja.

Kozjek ni izkoristil priložnosti v klasični igri in v finalu izgubil proti Italijanu Mateu Mani z 5:10, Dejan Tonejc pa je prednost dveh točk v igri v krog proti domačinu Emanuelu Bruzzoneju izpustil iz rok prav ob koncu in izgubil s 26:27.

Tudi Aleš Borčnik v četrtem slovenskem finalu ni bil kos izvrstnemu Francozu Alexandru Chiratu, ki je bil boljši kar z 49:44.

Naslednje leto bo svetovno prvenstvo v Lyonu, na katerega se je iz Evrope uvrstilo le osem najboljših s tega prvenstva stare celine.

Značke: balinanje, ep