Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 16.09.2017 21:57:00

Bertoncelj v Parizu reševal čast slovenskih telovadcev

Na svetovnem pokalu v športni gimnastiki v Parizu je čast v slovenski reprezentanci reševal Sašo Bertoncelj, ki se je edini uvrstil v finale po orodjih. Škofjeločan je bil tretji na konju z ročaji.

Bertoncelj je po dveh spodrsljajih na zadnjih dveh tekmah v francoski prestolnici le prišel med osmerico, ki bo nastopila še enkrat. Z oceno 14,750 je bil tretji. Najboljši med kvalifikanti je bil domačin Cyril Tommasone z oceno 15,250. Med Francoza in Slovenca se je vrnil še Japonec Takaaki Sugino (14,850).

"Končno je naredil dobro vajo, malo je bil slabši le seskok. Važno, da je prišel čez vajo. 'Fajn' občutek je, ker je prišel skozi, predvsem je to pomembno pred prihajajočim SP," je Bertoncljev nastop ocenil selektor moške reprezentance Sebastijan Piletič.

Rok Klavora, finalist zadnjih tekem svetovnega pokala v Varni in Sombotelu, je tokrat ostal brez finala osmerice na parterju, bil je 11.

Kvalifikacijska nastopa na preskoku sta se ponesrečila Tjaši Kysselef in Teji Belak, ki sta ob padcih osvojili deveto oziroma 14. mesto. Boljša je bila Kysselefova z oceno 12,750, Belakova je za svoja skoka prejela 12,225.

Lucija Hribar je sestavo na dvovišinski bradlji naredila, a je bilo ocena 12,250 premalo za finale, bila je 17.

Teja Belak in Lucija Hribar sta zatem popoldan nastopili še na gredi, obe sta bili izven finalov, Belakova na 13. mestu (12,500) in Hribarjeva na 21 (11,800). Tjaša Kysselef in Lucija Hribar sta nastopili še v kvalifikacijah na parterju, obe sta ostali brez še enega nastopa. Kysselefova je bila 14. (12,100), Hribarjeva pa 29. (11,200).

Alen Dimic je ostal brez kvalifikacij na bradlji in drogu, saj si je v Parizu poškodoval komolec. V kvalifikacijah na bradlji bi morala tekmovati tudi Ivana Kamnikar, a se je temu morala odpovedati zaradi strganega žulja na dlani.