Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 21.04.2017 15:45:40

Vernjajevu prvo zlato odličje EP v Romuniji

Napoca, 21. aprila (STA) - Ukrajinec Oleg Vernjajev je osvojil prvo zlato medaljo na letošnjem evropskem prvenstvu v športni gimnastiki v Cluj-Napoci. Vernjajev je v Romuniji danes zmagal v posamičnem mnogoboju in uspešno ubranil naslov prvaka. Srebro je osvojil Rus Artur Dalalojan, bron pa Britanec James Hall.

Vernjajev je na šestih orodjih zbral 85,866 točke. Dalalojan jih je zbral 85,498, Hall pa 84,664. Enak vrstni red je bil tudi v kvalifikacijah.

23-letnik iz Donjecka, ki je vodstvo prevzel po štirih orodjih, je osvojil svojo deseto medaljo na EP, od tega peto zlato. V mnogoboju je ubranil naslov iz Montepellierja 2015. V mnogoboju je bil srebrn na lanskih olimpijskih igrah v Riu de Janeiru, zlato si je pritelovadil tudi na evropskih igrah leta 2015 v Bakuju.

Danes je v Romuniji še mnogoboj za telovadke. V soboto in nedeljo bodo finali po orodjih, prvi finalni dan nastopa čakata Saša Bertonclja na konju z ročaji in Tejo Belak na preskoku.

Značke: gimnastika, ep