Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 17.04.2017 12:27:03

Senzacija: Podlunšek drugi v San Diegu

Tina Torelli
Slovenski pilot Peter Podlunšek je na drugi dirki svetovnega prvenstva v akrobatskem letenju Red Bull Air Race v San Diegu osvojil drugi mesto v razredu master. Premagal ga je le Japonec Yoshihide Muroya.

Za Muroyo in Podlunškom je oder za zmagovalce dopolnil še lanski prvak Nemec Matthias Dolderer.

Kljub porazu v finalu je bil Podlunšek na drugi postaji sezone, na prvi v Abu Dabiju je ostal brez točk, lahko zelo zadovoljen. Dosegel je doslej najboljšo uvrstitev v prestižnem razredu tega tekmovanja, v odločilni preizkušnji pa je s časom 1:00,454 moral priznati premoč Japoncu (58,529). Dolderer je bil po dotiku stožca tretji, domačin Kirby Chambliss pa je preizkušnjo končal na četrtem mestu.

Muroya se je s prvimi 15 točkami v sezoni za zmago precej povzpel tudi v skupnem seštevku, zdaj je tretji, v vodstvu pa je Čeh Martin Šonka z 21. Tudi Podlunšek je s prvimi 12 točkami nove sezone zdaj blizu vrha skupnega seštevka na petem mestu.

V razredu challenger je v San Diegu zmagal Nemec Florian Berger.

Naslednja postaja pilotov v SP bo japonska Chiba 3. in 4. junija.