jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 16.03.2017 18:10:54

Telovadcem v Bakuju že štirje finalni nastopi

Žiga Šilc na parterju in Alen Dimic na bradlji ter Teja Belak in Tjaša Kysselef na preskoku so si prvi dan kvalifikacij drugega svetovnega pokala v letu 2017 v Bakuju zagotovili finale.

Žiga Šilc je bil sedmi na parterju z oceno 13,266, najboljši dosežek kvalifikacij je postavil Azerbajdžanec Murad Agharzajev (14,266).

Na bradlji je bil Alen Dimic četrti med kvalifikanti z oceno 14,100. Prvo mesto je osvojil Kitajec Rongbing Liu (15,066).

Na preskoku sta se v finale uvrstili obe Slovenki. Teja Belak je bila z oceno 13,617 četrta, Tjaša Kysselef z 13,366 tik za njo. Kvalifikacije je zmagala uzbekistanska veteranka Oksana Čusovitina (14,383).

Na dvovišinski bradlji je bila 10. Teja Belak (11,233) in 11. Ivana Kamnikar (11,000), najboljša pa Ukrajinka Diana Varinska (13,366).

V petek bodo telovadci nastopili še v kvalifikacijah na preskoku, konju z ročaji in drogu, telovadke pa na gredi in parterju. V soboto in nedeljo bodo finali po orodjih.

Nova sezona svetovnega pokala v športni gimnastiki se je za specialiste po orodjih po reformi tekmovanja Mednarodne gimnastične zveze (FIG) sicer začela novembra lani v Cottbusu, v začetku marca v Melbournu pa je bila prva tekma v novem letu. Tam ni bilo Slovencev, kot tudi ne večine telovadcev iz Evrope.