Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

0 18.12.2016 22:07:58

Aleš Borčnik dvakrat evropski podprvak v Nici

Uspešna slovenska reprezentanca.
Zdenko Fajdiga
Slovenski balinarji so na evropskem prvenstvu v Franciji osvojili štiri kolajne, po dve srebrni in bronasti. Čeprav so potihoma pričakovali, da bodo na najvišji stopnički vsaj v eni od petih disciplin, so z izkupičkom zelo zadovoljni.

Ob koncu prvenstva je Aleš Borčnik v finalu hitrostnega zbijanja s 45/50 točkami osvojil srebro, boljši je bil le Hrvat Leo Brnić (48/50), Francoz Guillaume Abelfo (42/50) in Italijan Daniele Micheletti (42/48) sta si razdelila tretje mesto.

Naš najuspešnejši udeleženec je Borčnik z dvema srebrnima odličjema (še z Anžetom Petričem v štafeti), bron je osvojil Jure Kozjek v natančnem zbijanju, saj je zaostal za Črnogorcem Miroslavom Petkovićem (33 točk), Italijanom Luigiem Grattapaglio (25) in Francozom Gregoryem Chiratom (24). Prav tako ima okrog vratu bronasto kolajno naša dvojica Davor Janžič - Dejan Tonejc.

Po uspešnosti je bila tokrat najboljša Italija z dvema zlatima odličjema, srebrno in tremi bronastimi, za njo Črna gora in Francija, Slovenija je na petem mestu med sedmimi državami, dobitnicami odličij. Novo veliko tekmovanje bo svetovno prvenstvo prihodnje leto v maroški Casablanci.