Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

ue
0 25.07.2016 09:39:19

Slepi triatlonec četrti

Nikola Miljković
Slovenski paratriatlonec Alen Kobilica je v navezi z Mitjo Morijem osvojil četrto mesto na svetovnem prvenstvu v Rotterdamu v kategoriji PT5. Svetovni prvak je postal Američan Aaron Scheidies (1:06,08), drugi je bil Ukrajinec Vasil Zakrevski (1:07,42), tretji pa Španec Hector Catala Laparra (1:07,42).

Kobilica in Mori sta za 750 m plavanja, 20,4 km kolesarjenja in pet kilometrov teka porabila uro, devet minut in 31 sekund. Kobilica je imel v zadnjih dveh mesecih precej zdravstvenih težav. A je premagal tudi to in se vnovič zavihtel v sam svetovni vrh,Lani septembra je bil z Morijem prav tako četrti na svetovnem prvenstvu v Chicagu. Za tretjim mestom in Poljakom Lukaszom Wieteckijem sta zaostala za 42 sekund. Na lanskem evropskem prvenstvu sta Kobilica in Mori zaostala le za Ukrajincem Vasilom Zakrevskijem.

Značke: kobilica, triatlon