crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 15.12.2023 21:09:54

Za uvod predzadnjega kroga zmaga mariborskih odbojkarjev

Odbojkarji Merkurja Maribora so za uvod v 13. krog 1. DOL Sportklub za moške ugnali Krko s 3:0 (13, 19, 21) in imajo na tretjem mestu prvenstvene lestvice 21 točk. Preostale tekme bodo v soboto.

Varovanci Sebastijana Škorca so imeli nekaj več težav s tekmeci le v tretjem nizu, ko so Novomeščani hitro povedli in prednost držali vse do 18:15. Dvomov o zmagovalcu kljub temu ni bilo, saj so se domači v končnici odlepili in tretji niz po štirih zaporednih točkah dobili s 25:21.

V prvem nizu so bili še precej bolj prepričljivi, saj so takoj povedli s 13:4 in mirno nadzorovali dogajanje na parketu dvorane Tabor. Tudi v drugem so od samega začetka narekovali ritem in vseskozi vodili. Glavno razliko so napravili sredi niza, ko so po delnem izidu 9:3 povedli z 20:13.

Pri domačih sta 12 oziroma 11 točk dosegla Žiga Donik in Rok Bračko, pri gostih pa je 15 točk prispeval Martin Kosmina.

Na lestvici imajo Mariborčani 21 točk za sedem zmag in šest porazov. Vodilni ekipi sta Calcit Volley (34 točk) in ACH Volley (33), ki sta zmagali po 11-krat. Krka je po 11. porazu na dnu s šestimi točkami.

V soboto bodo še tekme Panvita Pomgrad - ACH Volley, Fužinar Sij Metal - Hiša na kolesih Triglav ter Calcit Volley - Alpacem Kanal.