1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Barron Trump - Za to je zaslužna slovenska kri!

pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 06.10.2023 14:04:12

Srbi praktično brez možnosti za uvrstitev na OI, Sloveniji v boju za drugo mesto 'grozi' Japonska

V 5. krogu odbojkarskega kvalifikacijskega turnirja za nastop na olimpijskih igrah je v Tokiu japonska reprezentanca premagala Srbijo s 3:0 (17, 14, 22). S tem se je na drugem mestu, ki vodi v Pariz, izenačila s Slovenijo, Srbijo pa spravila v položaj, da ima za zgolj še teoretične možnosti za uvrstitev na igre.

Kot zdaj kaže, bodo odločilno tekmo za drugo mesto, v soboto odigrali Slovenija in Japonska.

Japonci, ki na turnirju izgubili z Egiptom, nasploh pa na začetku niso kazali prepričljivih predstav, so očitno pravočasno našli formo. V prvih dveh nizih so Srbe povsem nadigrali, v tretjem nizu pa so Srbi imeli svoje priložnosti, sredi niza so vodili za štiri točke. A gostitelji turnirja so jih ujeli, v končnici pa tudi prehiteli.

Yuji Nishida je dosegel 16, Ran Takahashi 15, Yuki Ishikawa pa 14 točk.

Značke: odbojka, olimpizem