Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 19.10.2021 21:51:28

Kamničanke po petih nizih uspešne v Budimpešti

Odbojkarice Calcita Volleyja so na vnaprej odigrani tekmi 5. kroga v Budimpešti s 3:2 (-18, 13, 22, -19, 14).

* Dvorana Folyondar Vasas Sport, gledalcev 150, sodnika: Kovač, Schimpl (oba Slovaška).
* Vasas Obuda: Veszenyi 3, Kump 2, Fabian, Žernovič 1, Török 19, Kiraly-Talas 4, Juhar, Papp 4, Malloy 7, Stankovics, Takacs, Kaličanin 2, Boyko 21, Abdulazimova 10.
* Calcit Volley: Lenart 5, Špoljarič, Mihevc 4, Javornik, Radišković 21, Šiftar, Vovk, Brulec Kostić 3, Pavlović Mori, Boisa 11, Janežič, Charuk 18, Sillah 18, Zorman, Čižman.

Slovenske prvakinje so po porazih v kvalifikacijah lige prvakov proti ukrajinskemu Prometeju in v državnem prvenstvu proti Sip Šempetru vendarle prekinile niz dveh zaporednih neuspehov. A še zdaleč ne brez težav. Na tekmi, na kateri je na obeh straneh veliko nihanj, so bile v "tie breaku" že v izgubljenem položaju, vendar so se rešile.

V petem nizu so Slovenke, ki so za razliko od tekme proti Šempetrankam igrale v popolni postavi, že zaostajale z 12:14, nato so Madžarke storile napako, Lucille Charuk pa je z blokom izenačila, kar je gostiteljice zmedlo. Julija Bojko, sicer z 21 točkami skupaj s kamniško sprejemalko Andjelko Radišković najučinkovitejša igralka tekme, je storila še eno, tokrat odločilno napako, po kateri je bilo tekme konec.

Poleg Radiškovičeve sta bili pri Calcitu razpoloženi še Charkukova in Fatumata Sillah, dosegli sta 18 točk.