Alex Volasko in Lara o svoji zvezi: Ljubezen je ...

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 12.09.2019 20:40:35

V Stožicah zmagi Rusije in Finske (FOTO)

Jurij Kodrun
V ljubljanskih Stožicah se je začelo tekmovanje v skupini C moškega evropskega prvenstva v odbojki. Na prvi tekmi je favorit skupine, Rusija, s 3:1 (13, -23, 18, 15) ugnala Turčijo, na drugi pa so bili Finci prav tako s 3:1 (23, 22, -23, 21) boljši od Severne Makedonije.

Rusi so do zmage prišli brez večjih težav. Večji del tekme so bili za razred boljši od tekmecev, ki so v drugem nizu izkoristili edine črne minute ruskih odbojkarjev in po preobratu v končnici prišli do izenačenja na 1:1. Več pa jim odlični Rusi, sicer branilci naslova in zmagovalci letošnje lige narodov, niso dopustili.

Favoriti skupine, ki se bodo Slovenci merili naslednjo sredo v zadnjem krogu predtekmovanja, so bolje servirali, dosegli so 13 asov, premočni pa so bili tudi v bloku. Njihov najučinkovitejši igralec je bil sprejemalec Dimitrij Volkov, dosegel je 16 točk, od tega štiri z začetnimi udarci. Maksim Mihajlov in Egor Kljuka sta jih dosegla 13. Pri Turkih se je s 15 točkami izkazal Adis Lagumdžija.

Finsko je v Ljubljano prišlo spodbujat več kot 1000 navijačev, tako da so se v dvorani počutili kot doma, kar jim je zagotovo pomagalo do prve zmage. Do nje pa se papirnati favoriti niso dokopali na lahek način. Makedonci so se jim dobro upirali, na koncu pa jih je pokopal slab sprejem in posledično tudi finski blok.

Vsi nizi so bili izenačeni od začetka do konca, v končnicah pa so se bolje znašli Skandinavci, pri katerih je bil s 17 točkami najučinkovitejši Urpo Sivola, Tommo Siirilae jih je dosegel 11, od tega pet z bloki.

Slovenija se bo ob 20.30 uri merila z Belorusijo, še prej bo na sporedu tekma Finska - Severna Makedonija.

Prvi tekmo so že odigrali tudi v skupini A v Marseillu, Bolgarija je s 3:0 premagala Grčijo, Italija pa z istim izidom Portugalsko.