Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 30.04.2018 12:12:13

PRESENEČENJE! ACH Volley bo dobil novega trenerja

Na vročem stolu najboljšega slovenskega odbojkarskega kluba se bo zgodila (nekoliko nepričakovana) zamenjava.

Andrej Urnaut bo v naslednji sezoni trener odbojkarjev ACH Volley, so zapisali na spletni strani ljubljanskega kluba, ki je prejšnji teden slavil petnajsti naslov državnega prvaka, osvojili je tudi slovenski pokal in nastopili v četrtfinalu evropskega pokal CEV. Koroški strokovnjak bo na mestu glavnega trenerja nasledil Zorana Kedačića, ki je bil v zadnjih dveh letih in pol zelo uspešen, so še navedli v klubskem sporočilu, zato je novica o zamenjavi nekoliko presenetljiva.

Dvainpetdesetletni Andrej Urnaut je v tej sezoni anhovski Salonit vodil do tretjega mesta v slovenskem prvenstvu. Preden je leta 2001 začel delati kot trener je bil zelo uspešen odbojkar. Zaigral je v finalu lige prvakov, bil večkratni belgijski klubski državni in pokalni prvak, v reprezentančnem dresu Jugoslavije je zbral kar tristo nastopov, za Slovenijo pa 70.

Značke: odbojka, sta