Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

matjaž-štraus Njena.si

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 28.01.2018 20:59:27

Vasas Obuda - Nova KBM Branik 3:2 (-11, -21, 22, 21, 13)

Odbojkarice Nove KBM Branika so na turnirju srednjeevropske lige v Budimpešti z 2:3 (11, 21, -22, -21, -13) izgubile proti domači ekipi Vasas Obuda.

* Dvorana Folyondar Vasas Sport, gledalcev 100, sodnika: Kramar Šandl (Hrvaška), Isajlović (Avstrija).
* Vasas Obuda: Simić 20, Haneline 10, Kostelanska 20, Török 14, Cappelli, Juhar, Ambrosio, Vietti 2, Durst, Nemeth, Kiss, Bodovics 5, Mihaly, Papp.
* Nova KBM Branik: Mlakar 7, Košenina 16, Kaučič 6, Sužnik, Bračko 3, Vovk 15, Najdič 9, Milosavljević 1, Sobočan 12, Pintar 8, Blagne, Koskelo.

Mariborske odbojkarice so zamudile priložnost, da si tekmo pred koncem dokončno zagotovijo nastop na zaključnem turnirju srednjeevropske lige, za sta jim bili potrebni dve točki. Bile so na dobri poti, da ju osvojijo, v Budimpešti so gladko dobile prvi niz, malo težje drugega, nato pa je prišlo do preobrata in varovanke Sama Miklavca so dvoboj izgubile. Mariborčanke so še vedno na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice, vse reči imajo v svojih rokah, a bodo morale ob pričakovanih rezultatih v preostalih tekmah, bodo morale 21. februarja v Bratislavi domači ekipi Strabag Bratislava odščipniti vsaj točko. V nasprotnem primeru bodo morale računati na pomoč drugih ekip.

Za ugodnejši izid ni bilo dovolj niti 13 asov mariborskih odbojkaric, ki so v prvem nizu povsem razbile domači sprejem, največ zaslug za to sta imeli Sara Najdič in Ela Pintar. A že v drugem nizu so se pojavile prve težave, domače odbojkarice so povedle z 18:13. Toda servisi Pintarjeve in dobra igra Anemarije Vovk v napadu so poskrbeli, da je v končnici prišlo do preobrata in da je Nova KBM povedla z 2:0.

Ko so v tretjem nizu gostje vodile z 12:6, je bilo videti, da se bo tekma ekspresno končala. A se ni, še več, nalet domačih Mariborčanke niso znale zaustaviti, tako da je obračun maksimalno zavlekel. Odločil ga je "tie break", v katerem je Miklavc v igro poslal rezervno podajalko, sicer kapetanko, Aleksandro Milosavljević in povratnico po poškodbi Izo Mlakar. A ni pomagalo, čeprav je Mlakarjeva sama dosegla sedem točk. Madžarke so imele pobudo, Slovenke so na koncu ubranile dve zaključni žogi, tretje pa ne, tako da niz izgubile s 13:15.