vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 22.11.2017 23:01:12

Zmage za ACH, Panvito in Triglav

Zmag so se v 1. DOL ligi odbojkarjev veselili ACH Volley, Panvita Pomgrad in Triglav.

Calcit Volley - Panvita Pomgrad 1:3 (22, -23, -23, -22)

Odbojkarji Calcit Volleyja so osmem krogu 1. DOL za moške izgubili s Panvito Pomgradom z 1:3 (22, -23, -23, -22).

* Športna dvorana, gledalcev 200, sodnika: Miklošič, Seifried (oba Maribor).
* Calcit Volley: Hribar 1, Golob, Novljan 4, Gil 3, Vidmar 17, Okroglič 12, Štalekar 9, Kvas 1, Lakner, Kotnik, Štembergar Zupan 16.
* Panvita Pomgrad: Pečnik, Banič, S. Ratkai, Grut 16, Rojnik 16, Felkar, J. Ratkai, Flisar 10, Javornik 4, Bogožalec 14, Bedrač, Hrastovec, Kasnik 3.

Kamničani bodo konec tedna gostili turnir v srednjeevropski ligi, zavoljo tega so tekmo osmega kroga domačega prvenstva s Sobočani odigrali že danes in izgubili.

Domači odbojkarji so nastopili brez lažje poškodovanega brazilskega korektorja Maxsona Pereire. V prvem nizu se ni poznala odsotnost pomembnega člena v njihovi igri, po vodstvu z 21:16 pa je bilo jasno, da bodo dobili prvi niz.

Drugi niz se je začel podobno kot prvi, s številnimi napakami na servisu. Kamničani so vodili z 18:17, vendar so v končnici niza več zbranosti pokazali Sobočani, ki so po zaslugi Andreja Gruta in nove lastne napake kamniške ekipe povedli s 23:21, nato pa izkoristili drugo zaključno žogo.

Tretji niz so bolje začeli varovanci trenerja Dejana Fujsa (11:7), po treh zaporednih točkah Bogolažca je bilo že 15:8 za Panvito Pomgrad. Gostitelji so naredili preobrat in znižali na 17:18, vendar so Sobočani po polminutnem odmoru strnili svoje vrste ter po zaslugi Gruta prišli do vodstva z 2:1 v nizih.

Začetek četrtega niza je minil v izenačeni igri, saj si nobena ekipa do devete točke ni priigrala večje prednosti, po bloku Gorazda Flisarja pa so gostje s tremi zaporednimi točkami povedli z 12:9. Ob drugem tehničnem odmoru so Sobočani imeli že štiri točke prednosti, vendar so Kamničani izid izenačili (17:17). V še eni razburljivi končnici so bili spet bolj zbrani Prekmurci in povedli s 23:20, kar jim je zadostovalo za tri osvojene točke.

ACH Volley - Maribor 3:0 (21, 19, 23)

Odbojkarji ACH Volleyja so v zaostali tekmi 6. kroga 1. DOL za moške premagali Maribor s 3:0 (21, 19, 23).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 55, sodnika: Melavc (Šempeter) in Perčič (Kamnik).

* ACH Volley: Flajs, Đirlić, Babkov 10, Kovačič, Purić 4, Pavlović 1, Satler, Pleško, Brulec 3, Planinc, Mihajlović 13, Pokeršnik 11, Videčnik 11.
* Maribor: Crnjanski 9, Planinšič 1, Mulec 3, Detela, Vrabl, Mejal, Košenina 12, Herman, Križman, Uremović 6, Virtič, Plesec 11.

Državni prvaki iz Ljubljane so profesionalno opravili svojo nalogo in v zaostali tekmi 6. kroga zanesljivo na kolena položili tekmece iz štajerske prestolnice. Na svoji šesti tekmi so dosegli šesto zmago in so doslej edini z maksimalnim izkupičkom točk v elitnem domačem ligaškem tekmovanju.

Izbranci domačega trenerja Zorana Kedačiča so po neuvrstitvi v skupinski del elitne lige prvakov vso pozornost namenili mednarodnim tekmecem v pokalu CEV in obračunom na domačem prizorišču. Na slednjem zaenkrat nimajo dostojnih nasprotnikov, doslej so jim prepustili le dva niza (po enega so osvojili odbojkarji iz Hoč in Murske Sobote), to razmerje moči pa so potrdili tudi na današnji tekmi v dvorani pod Rožnikom.

Ljubljančani na obračunu niso posebej blesteli, a bolj ali manj so vseskozi imeli vajeti igre v svojih rokah. Uvodna niza so dobili z razliko štirih oziroma šestih točk, še najbolj "vroče" je bilo v tretjem nizu, tudi tega pa so po 27 minutah igre dobili domači odbojkarji s 25:23. V domači vrsti je za zmago največ točk prispeval Matej Mihajlović (13), v gostujoči je bil najbolj učinkovit Alan Košenina (12).

"Z rezultatom sem zadovoljen, z igro pa nekoliko manj, saj vem, da znamo odigrati precej bolje. Predvsem sem si želel, da bi prikazali igro, ki jo kažemo na treningih. Imeli smo ogromno priložnosti, vendar smo jih po dobri obrambi potem izpustili," je po tekmi dejal Kedačič, medtem ko je njegov kolega na mariborski klopi Sebastijan Škorc dodal: "ACH je igral s prvo postavo. Upali smo, da bodo kaj taktizirali, ker imajo čez vikend težke tekme v pokalu MEVZA, vendar niso. Odigrali so dobro tekmo, mi pa smo se borili po svojih najboljših močeh."

Ljubljanska ekipa bo v 8. krogu gostila Salonit Anhovo, mariborska pa bo gostovala pri GEN-I Volleyju. Obe tekmi bosta v soboto, 25. novembra.

Hoče - Triglav Kranj 1:3 (-16, -29, 23, -23)

Odbojkarji so v 8. krogu 1. DOL za moške je kranjski Triglav v gosteh premagal Hoče s 3:1 (16, 29, -23, 23).

* Dvorana Hoče, sodnika: Valentar (Prevalje), Mesarič (Maribor).
* Hoče: Hoče: Radović 15, Drvarič 1, Cafuta 2, Šijanec 1, Planinšič 11, Ledinek, Špindler, Lobnik 2, Franc 11, Mantha 14, Berglez 6, Šikanič 3, Kšela.
* Triglav Kranj: Toman 2, Lužovec 9, Bošnjak 1, Tučen 3, Bregant 26, Beravs 1, Bežek 1, Mali 11, Jenko 7, Maček 7, Kök, Rezar 8.

Dvoboj sosedov na lestvici je postregel z zanimivo odbojko. Tekmeca sta bila z izjemo prvega niza, v katerem so gostitelji povsem odpovedali in jim ni kazalo, da se bodo v nadaljevanju enakovredno kosali, izenačena, odločale so malenkosti v končnicah. Nekoliko več sreče in zbranosti so imeli gosti iz Kranja, ki so tako povišali prednost pred tekmecem, čeprav je do konca prvega dela prvenstva še veliko, pa so naredili lep korak k uvrstitvi v modro skupina najboljših šestih ekip. Hočanom, ki naj bi jim bili eni od tekmecev za uvrstitev v prvo polovico ekip so pobegnili na pet točk in zanesljivo držijo peto mesto.

Domačim v prvih dveh nizih v napadu ni šlo prav dosti, v prvem niso bili prepričljivi niti v drugih elementih, tako da se niso mogli dostojno upirati. V drugem nizu pa so se ob mreži popravili, blok na čelu z Žanom Berglezom, ki je na tekmi zbral kar šest blok točk, je začel delovati, posledica tega je bila, da so imeli svoje priložnosti, a jih niso izkoristili in gostje so povedli z 2:0. A gostitelji se niso predali, razigrali so se v napadu, predvsem Miha Planinšič, boljšo igro pa so kronali z zmago v končnici. Odlično so se upirali tudi v četrtem nizu, a v končnici tekmecev niso ujeli, Miha Mali je z uspešno napadalno akcijo končal tekmo.

Najučinkovitejši igralec tekme je bil s 26 točkami gostujoči korektor Janko Bregant, v bloku se je pri gostih izkazal Jan Maček.