Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 09.12.2015 19:37:36

Odbojkarice Calcita klonile v Turčiji

V Turčiji odbojkarice ljubljanskega Calcita niso imele kaj prida razlogov za zadovoljstvo.

Odbojkarice Calcita Ljubljane so v četrtem krogu skupine B lige prvakinj izgubile proti turški ekipi VakifBank Istanbul z 0:3 (-19, -8, -17).

Slovenske državne prvakinje so pred 13 dnevi v Ljubljani proti VakifBanki izgubile z 0:3 (-12, -14, -15) in podoben razplet je bilo pričakovati tudi v Istanbulu. Toda v prvem nizu so ljubljanske odbojkarice vodile vse do drugega tehničnega odmora, nato pa so Turkinje, ki v letošnji sezoni še niso izgubile tekme, z delnim izidom 5:0 prišle do vodstva z 19:16. Gostje so se jim še približale na točko zaostanka (19:20), z novo serijo petih zaporednih točk pa so domače odbojkarice osvojile prvi niz.

V drugem nizu so imele odbojkarice Calcita Ljubljane še naprej težave s sprejemom, temu primerna je bila tudi njihova igra v napadu, o premoči domače ekipe pa dovolj zgovorno govori le osem osvojenih točk gostij. Ljubljančanke so nekaj boljšo igro prikazale v tretjem nizu, toda kakovostna razlika je bila občutno na strani turške ekipe, ki v skupini B ostaja še brez poraza.

Nocoj bo v Novari v skupini B na sporedu še tekma med domačo ekipo Igor Gorgonzola in poljsko ekipo Atom Trefl Sopot. V prihodnjem krogu bo Calcit Ljubljana 19. januarja gostil Igor Gorgonzolo Novaro.