Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 19.05.2019 07:07:22

EPSKO! Nova izjemna MOTIVACIJA za ROGLIČA - Slovenija slavi novega KOLESARSKEGA JUNAKA!

vszi
Mladi slovenski kolesar Tadej Pogačar je zmagovalec dirke svetovne serije po Kaliforniji. To je za 20-letnega člana ekipe UAE Emirates največji uspeh v karieri in druga skupna zmaga med profesionalci.

Pogačar si je rumeno majico vodilnega prikolesaril z zmago v predzadnji kraljevski šesti etapi. Tam je na vzponu na Mt. Baldy v napetem obračunu ugnal Kolumbijca Sergio Higuita, ki je zasedel tudi drugo mesto na koncu dirke.

V zadnji etapi prednosti nato ni več zapravil, v cilj je prišel z vsemi favoriti, in postal najmlajši zmagovalec največje kolesarske dirke v ZDA.

Edini resen napad na Pogačarja je v zadnji etapi uprizoril Nemec Maximilian Schachmann, ki se je priključil skupini ubežnikov, a je glavnina 10 kilometrov pred ciljem vnovič ujela vodilne.

Še lani član ljubljanskega Roga je februarja letos zmagal tudi na dirki po Algarveju, ki sicer nosi oznako ekstra kategorije, a na njej številni zvezdniki pilijo formo za pomembnejše spomladanske dirke.

Zadnjo 141 km dolgo etapo od Santa Clarite do Pasadene je sicer dobil Nizozemec Cees Bol, ki je v skupinskem sprintu premagal nekdanjega svetovnega prvaka Slovaka Petra Sagana. Pogačar je bil 20., Simon Špilak (Katjuša) 27. Slednji je bil skupno šesti.

Značke: kolesarstvo, sta