Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 21.03.2018 18:36:52

De Gendt s samostojno vožnjo do vodstva, Mohorič vztraja z najboljšimi

vszi
Tretjo etapo kolesarske dirke po Kataloniji je zaznamoval Belgijec Thomas De Gendt, član ekipe Lotto Soudal, ki je s samostojno vožnjo zmagal in prevzel skupno vodstvo. V deseterici v Camprodonu je še tretji dan po vrsti končal Matej Mohorič, v etapi je osvojil deveto mesto, skupno pa je osmi. Ob tem je prvi med mladimi kolesarji.

De Gendt je cel dan bežal, premagal vse soubežnike in na koncu tudi vse preostale kolesarje. Na cilju v Camprodonu se je po 153,2 kilometra veselil z 20 sekundami prednosti pred glavnino s favoriti.

Dobrih 13 kilometrov pred koncem so se v lov za De Gendtom podali Kolumbijec Nairo Quintana, Švicar Matthias Frank, Britanec Adam Yates in Francoz Thibaut Pinot, a jih je glavnina nekaj deset metrov pred ciljno črto ujela.

Simon Yates je v etapi osvojil drugo mesto, tretjega Nemec Silvio Herklotz, Mohorič je bil deveti. Vsi so zaostali 20 sekund.

Skupno ima De Gendt po treh od sedmih etap 23 sekund prednosti pred Špancem Alejandrom Valverdejem in 29 pred Južnoafričanom Darylom Impeyjem ter Simonom Yatesom. Mohorič je osmi s 35 sekundami zaostanka.

Današnja etapa bi se sicer morala končati z vzponom na pirenejsko smučišče Vallter, vendar so ga prireditelji dirke zaradi zelo nizkih temperatur in močnega vetra prečrtali s trase.

Značke: kolesarstvo, sta