pakiranje Njena.si

Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

0 17.09.2017 16:17:50

Žabjek, Hrastnikova in Pintar skupni zmagovalci evropskega pokala v spustu

Slovenski gorski kolesar Jure Žabjek je skupno zmago v evropskem pokalu v spustu potrdil z današnjim drugim mestom na dirki v avstrijskem Leogangu. Skupne zmage se je veselila tudi Monika Hrastnik, danes tretja, pa tudi mladinec Rudi Pintar, ki je zadnjo dirko sezone končal na tretjem mestu.

Od Žabjeka, člana ekipe Unior Tools Team, je bil hitrejši le Čeh Ondrej Stepanek, ki je bil od Ljubljančana hitrejši za 2,818 sekunde. Žabjekov klubski kolega Žiga Pandur je bil 15., mesto pred njim je končal Miran Vauh iz Črnega Trna. Vauh je bil deseti v končnem seštevku evropskega pokala.

Monika Hrastnik, ki je na nedavnem svetovnem prvenstvu v Avstraliji navdušila s sedmim mestom, je bila tretja, pred njo sta končali Italijanka Eleonora Farini in Nemka Sandra Rübesam.

Tretji med mladinci je bil Rudi Pintar, ki je tako kot Žabjek in Hrastnikova osvojil skupni seštevek evropskega pokala.