Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Tekmovalci Kmetija 2023 Njena.si

Tekmovalka Kmetije se je poročila

0 11.09.2017 09:57:10

Ulissiju VN Montreala, Bole 26.

Italijanski kolesar Diego Ulissi je v nedeljo dobil kolesarsko dirko za VN Montreala. Po 205 kilometrih je bil v finišu močnejši od Španca Jesusa Herrade in Nizozemca Tom-Jelte Slagterja.

Favoriti, belgijski olimpijski prvak Greg van Avermaet in dvakratni svetovni prvak Slovak Peter Sagan, ki je v petek dobil VN Quebeca, tokrat s končnim razpletom niso imeli nič. Belgijec je bil sedmi, Slovak pa deveti, oba z zaostankom 16 sekund.

Nastopilo je tudi pet Slovencev. Najboljši je bil Grega Bole na 26. mestu, ki je zaostal 33 sekund. Janez Brajkovič je bil 55., Simon Špilak 60., Luka Pibernik 79., Borut Božič pa dirke ni končal.

Večini nastopajočih sta dirki v Kanadi služili kot priprava na svetovno prvenstvo v Bergnu na Norveškem, kjer bo cestna dirka na sporedu čez slabih 14 dni.

Značke: kolesarstvo, sta