Poslanski turizem: za tri dni v resort na ...

Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Maja Monrue: Še vedno verjame, da je v dvoje ...

doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 25.08.2017 20:06:39

Še en izvrsten izid: Špilak drugi v Avstriji!

Slovenski kolesar Simon Špilak je v Avstriji na dirki Pro Ötztaler 5500, po besedah organizatorjev najtežji enodnevni dirki na svetu, osvojil drugo mesto.

Zmago na 217,4 kilometra dolgi dirki s 5500 metri višinskih metrov, ki se je končala v Söldnu, je slavil Čeh Roman Kreuziger.

Kreuziger iz Orice-Scott in Špilak iz Katjuše sta se sama na čelu dirke znašla dobrih 27 kilometrov od ciljne črte, kilometer kasneje pa se je Čeh oddaljil Slovencu, si nabral pol minute prednosti, ki je ni več zapravil.

Špilak je za njim zaostal 43 sekund. Tretji je bil Italijan Giulio Ciccone iz ekipe Bardiani.

Drugi Slovenec na dirki Andi Bajc iz ekipe Amplatz-BMC ni bil med najboljšimi.

Dirka Pro Ötztaler 5500 je prvič v koledarju Mednarodne kolesarske zveze in je uvrščena med dirke evropske serije. Začela in končala se je po 217,4 kilometra, kolesarji so vmes morali premagati prelaze Kühtai, Brenner in Jaufen ter Timmelsjoch.

Značke: kolesarstvo, sta