vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 20.07.2017 15:29:19

Van Vleutnovi prvi del ženskega Toura

Nizozemska kolesarka Annemiek Van Vleuten si je na prvi od dveh etap ženske različice dirke po Franciji na prelaz Izoard privozila 43 sekund prednosti pred prvo zasledovalko. Tolikšno razliko bo branila v soboto na kronometru, po katerem bo znana končna zmagovalka dirke La Course by Le Tour de France. Najboljša Slovenka danes je bila Urša Pintar.

Štiriintridesetletna Nizozemka je na lanskih olimpijskih igrah v Rio de Janeiru drvela proti olimpijskemu zlatu, toda 12 kilometrov pred ciljno črto je spektakularno padla na spustu in se grdo poškodovala.

V današnji etapi med Brianconom in prelazom Izoard, na katerem se bo danes končala tudi 18. etapa moškega Toura, si je Van Vleutnova privozila 43 sekund prednosti pred Britanko Lizzie Deignan in 1:23 minute pred Eliso Borghini. Tolikšno prednost bo branila v soboto, ko kolesarke čaka kronometer v Marseillu, ki se bo končal tik pred začetkom moške vožnje na čas, ko bo novo etapno zmago na francoski pentlji skušal doseči Primož Roglič.

Na dirki kolesarijo tudi članice BTC City Ljubljane. Najboljša Slovenka je bila danes Urša Pintar na 18. mestu (+4:34), najboljša članica ljubljanske ekipe pa Švedinja Hanna Nilsson na 10. mestu (+3:04).

Značke: kolesarstvo, ženske