Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 16.05.2017 09:00:23

Kump tokrat zaostal 20 minut

Edini slovenski predstavnik na kolesarski dirki svetovne serije po Kaliforniji Marko Kump (UEA) je bil v drugi etapi šele na 102. mestu, za zmagovalcem, Poljakom Rafalom Majko, pa je zaostal 20 minut in 46 sekund. Majka je z današnjo zmago prevzel tudi majico vodilnega, Kump je skupno 95. (+20:53).

Drugo mesto je na drugi, 144 kilometrov etapi med Modestom in San Josejem, zasedel Novozelandec George Bennett (LottoNl-Jumbo), tretji pa je bil s sedmimi sekundami zaostanka Američan Ian Boswell (Sky). Kolesarja sta v skupni razvrstitvi zdaj drugi in tretji, Bennett zaostaja dve sekundi, Boswell pa 14. Do konca dirke, ki se bo v noči na nedeljo končala v Pasadeni pred Los Angelesom, je še pet etap.

Značke: kolesarstvo, sta