0 26.02.2017 20:49:06

Portugalcu Abu Dhabi

Rui Costa
fb
Portugalski kolesar Rui Costa, član ekipe UAE Team Emirates, je zmagovalec dirke svetovne serije po Abu Dhabiju.

Zadnjo, četrto etapo, ki se je po 143 kilometrih s sprintom končala na dirkališču v Yas Marini, je sicer dobil Avstralec Caleb Ewan (Orica-Scott).

Ewan je dobil sprinterski obračun z drugim Britancem Markom Cavendishom (Dimension Data) in Nemcem Andrejem Greiplom (Lotto Soudal).

Nekdanji svetovni prvak Rui Costa je v skupnem seštevku, do rdeče majice vodilnega se je prebil v sobotni kraljevski etapi, za štiri sekunde ugnal Rusa Ilnurja Zakarina in za 16 Nizozemca Toma Dumoulina.

Janez Brajkovič (Bahrajn Merida) je bil v etapi 95., Luka Mezgec (Orica Scott) 120., oba v času zmagovalca. V skupnem seštevku je Brajkovič končal na 47. mestu, Mezgec pa na 115.

Značke: abu-dhabi, ewan, rui-costa