Harry v pedofilski mreži P. Diddyja??!!

0 02.02.2017 17:48:38

Roglič sijajen tretji v Španiji

Arsen Perić
Slovenski kolesar Primož Roglič je v drugi etapi dirke po Valencii med krajema Alicante in Denia osvojil tretje mesto.

Po 180,6 km je prvi v cilj prikolesaril Nemec Tony Martin iz ekipe Katjuša-Alpecin, drugi je bil Nizozemec Pim Ligthart iz Roompota, ki je bil v sprintu manjše zasledovalne skupine za malenkost hitrejši od Rogliča.

Ligthart, Roglič in Španec David de la Cruz na četrtem mestu so zaostali 11 sekund, še sekundo več pa trije kolesarji, med katerimi je bil tudi Kolumbijec Nairo Quintana. Dobro je nastopil tudi Jan Tratnik iz ekipe CCC Sprandi Polkowice, ki je bil 14. z zaostankom 20 sekund, Luka Mezgec iz Orica-Scott je osvojil 133. mesto, zaostal je 12:04 minute.

To je Rogličeva šesta uvrstitev med prve tri, odkar nastopa za LottoNl-Jumbo in v svetovni seriji. Lani je na dirki po Algarveju osvojil tretje mesto, na dirki po Kataloniji drugo, na dirki po Italiji drugo in prvo, na dirki po Poljskem tretje, na dirki Eneco Tour je bil tretji še na ekipnem kronometru.

Martin se je tekmecem odpeljal na vrhu zadnjega vzpona etape, tretjekategoriziranega Alta de Montga. Na spustu je hitro prišel do nekaj prednosti, ki jo je na ravninskem delu, kjer je uporabil svoje kronometrske sposobnosti, brez težav zadržal.