Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 21.01.2023 15:35:20

Sevničani visoko zmagali v Kobaridu, remi v Kopru

Vestnik
Ekipe v 1. slovenski futsalski ligi so odigrale prva obračuna 16. kroga. Bronx Škofije in Meteorplast Šic bar sta se razšla s 3:3, Oplast Kobarid pa je doma izgubil proti Sevnici z 1:5. Tekma med Mlinšami in Dobovcem bo 24., med Dobrepoljem in Vrhniko pa 25. januarja.

V Kopru so se sprva bolje znašli domačini, ki so povedli v tretji minuti. Gol je dosegel Žiga Kneževič-Mrak, na 2:0 je v 12. minuti povišal Tilen Kamenčič. Izid polčasa je v 17. minuti z golom za 2:1 postavil Aljaž Goznik.

V drugem polčasu so naprej prišli na svoj račun gostje, ki so z avtogolom domačinov izenačili. V 33. minuti je Tilen Kamenčič na 58. tekmi 1. SFL dosegel svoj 21. gol. To pa ni bilo dovolj za zmago, v 40. minuti so si Primorci namreč zabili še en avtogol.

Sevnica je po uspehu proti Dobovcu slavila zmago še proti Oplastu. To je prva gostujoča zmaga Sevnice v tej sezoni. Gostje so začeli izvrstno - Borut Žičkar in dvakrat Sebastijan Drobne sta zadela za veliko vodstvo Sevnice ob polčasu - 0:3.

Domačini so podjetno začeli drugi polčas, z golom Klavdija Ivančiča so znižali na 3:1, potem pa se mreža do 32. minute ni več tresla. Oplast ni več zadel, gostje pa še dvakrat za visokih 5:1, kar jih povsem vrača v boj za obstanek in tudi v boj za napredovanje v četrtfinale.

Izida, 16. krog:

Bronx Škofije - Meteorplast Šic bar 3:3 (2:1)
Strelci: 1:0 Kneževič-Mrak (3.), 2:0 Kamenčič (12.), 2:1 A. Goznik (17.), 2:2 Mordej (25./avtogol), 3:2 Kamenčič (33.), 3:3 Tušar (40./avtogol).

Oplast Kobarid - Sevnica 1:5 (0:3)
Strelci: 0:1 Žičkar (12.), 0:2 Drobne (16.), 0:3 Drobne (18.), 1:3 K. Ivančič (21.), 1:4 Žičkar (32.), 1:5 Drobne (39./10 m).