250 evrov kazni za Janeza, kar pa ne bo šlo iz ...

Tako bo potekal sončni mrk, ki je marsikoga prestrašil do kosti Odkrito.si

8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

1 24.01.2022 19:17:49

Nov IZREDEN PODVIG naše FUTSAL reprezentance!! Na drugi tekmi EP so TAKO obračunali ITALIJANI! (foto)

uefa
Nov sijajen dosežek slovenske futsal reprezentance!

Slovenska futsalska reprezentanca je v 2. krogu evropskega prvenstva na Nizozemskem znova remizirala. Po izidu 4:4 s Kazahstanom je danes v Groningenu igrala 2:2 (1:1) proti Italiji. Izbranci Tomija Horvata bodo zadnjo tekmo v skupini igrali v petek proti Finski. Slednja se bo danes v skupini B ob 20.30 merila s Kazahstanom.

Slovenija - Italija 2:2 (1:1)
* Dvorana Martini Plaza, sodnika: Cordero Gallardo in Martinez Flores (oba Španija).
* Strelci: 0:1 Nicolodi (1.), 1:1 Merlim (10./avtogol), 2:1 Hozjan (29.), 2:2 Merlim (32.).
* Slovenija: Berzelak, Turk, Totošković, Osredkar, Hozjan, Lovrenčič, Kovačič, Bukovec, Fetić, Duščak, Čeh, Fideršek, Čujec.
* Italija: Pietrangelo, Nicolodi, Musumeci, Merlim, Gaio, Berthod, Esposito, Caponigro, Fortini, De Matos, Arillo, Alano, De Oliveira, Stringari Alves.
* Rumeni kartoni: Čeh, Osredkar; Alano, Stringari Alves, Fortini, De Oliveira, Musumeci.

Slovenska reprezentanca se je dvanajstič merila z Italijo. Potem ko je na prvih enajstih tekmah osemkrat izgubila in trikrat zmagala, je bila tudi tokrat blizu uspehu, a nekaj smole je v razburljivi predstavi preprečilo poln izkupiček Slovenije. Ta je tokrat igrala brez poškodovanega Gašperja Vrhovca, toda s Klemnom Duščakom in izkušenim Kristjanom Čujcem, ki je prekinil reprezentančni pokoj.

Ekipa Tomija Horvata, ki je dobro poznala današnjega tekmeca, nenazadnje v Italiji igrajo Alen Fetić, Nejc Hozjan, Matej Fideršek in Denis Totošković, po novem pa bo tam igral tudi Jeremy Bukovec, je tako kot proti Kazahstanu pokazala dobro igro, a tudi zaradi vratnice dve sekundi pred koncem ostala brez zmage. Kljub temu ostaja v igri za četrtfinale. Tako Slovenija kot Italija imata po dve točki, Kazahstan in Finska pa imata pred večerno tekmo po eno.

futsal ep slovenija 21
uefa

Italijani, ki so zaradi covida-19 igrali brez prvega vratarja Stefana Mammarelle, so sicer povedli že po dobre pol minute, ko je z desne strani zadel Douglas Nicolodi. V četrti minuti so imeli Slovenci še malce sreče, ko je po prostem strelu Alexa Merlima Nejc Berzelak žogo preusmeril v vratnico.

Toda v deseti minuti so Slovenci izenačili, po prostem strelu z desne strani je žogo v lastno mrežo preusmeril prvi italijanski zvezdnik Merlim. Slovenci so imeli še eno lepo priložnost v 19. minuti, ko je močno sprožil Žiga Čeh, vendar je bil vratar Italije Lorenzo Pietrangelo na mestu, tako kot po poskusu Nejca Hozjana malce pozneje.

futsal ep slovenija hozjan 21
uefa

Le malce po začetku drugega polčasa je Teo Turk zadel okvir italijanskih vrat, tega je pozneje zatresel tudi Denis Totošković. Nekajkrat so bili nevarni tudi Italijani, ki pa so bili v uvodu polčasa v podrejenem položaju.

To pa so v 29. minuti izkoristili Slovenci, Nejc Hozjan je po samostojni akciji zadel za 2:1. Tri minute pozneje so Italijani izenačili, s prostega strela je tudi po slabem posredovanju Brzelaka, ki je šel iz vrat, zadel Merlim.

V 35. minuti je lepo priložnost zapravil Alen Fetić, ki je žogo z desne strani poslal mimo vrat, v napeti končnici tekme je z glavo poskusil Kristjan Čujec, a je ostalo pri 2:2, tako pa je ostalo tudi po strelu Brzelaka čez celo igrišče proti praznim vratom, dve sekundi pred koncem je namreč zadel vratnico.