Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 04.12.2021 18:31:48

Dobovec s porazom končal evropsko sezono

uefa
Slovenski prvak Dobovec je v Plznu na tretji, zadnji tekmi elitnega dela futsalske lige prvakov v skupini C izgubil proti belgijskemu Halle-Gooiku z 1:4 (0:2). Izbranci Kujtima Morine so pred tem izgubili proti branilcu naslova Barceloni z 2:8 in premagali domači Plzen s 3:2.

Čeprav so si v taboru kar zdesetkanih slovenskih prvakov pred tekmo z zmago želeli končati letošnje evropske nastope, so se hitro znašli v zaostanku dveh zadetkov, ko je najprej že po dobri minuti zadel Grello, v 17. minuti pa še Dragan Tomić.

V 31. minuti so se igralci Dobovca, ki je bil sicer enakovreden tekmec, a s premalo natančnimi streli, znašli v še večjih težavah, ko je svoj drugi gol na tekmi dosegel Grello, že slabo minuto zatem pa je Franko Jelovčić Belgijcem dokončno zagotovil zmago. V 39. minuti je lastni zadetek za slovensko zasedbo prispeval Kristjan Čujec.

Dobovec je igral peto evropsko sezono. Še petič pa je prišel med 16 najboljših v Evropi. Dobovec je prvič v elitnem klubskem tekmovanju igral v sezoni 2015/16, nato še v sezonah 2018/19 in 2019/20. Prejšnja sezona 2020/21 je zaradi pandemije covida-19 potekala v spremenjeni obliki, Dobovec pa je kot prvi slovenski futsalski klub sploh tekmoval na zaključnem turnirju (takrat osmerice), ki je bil v Zadru.

V elitnem delu tokrat nastopa 16 ekip v štirih skupinah. V skupini A so kazahstanski Kairat Almaty, francoski Asnieres Villeneuve 92, beloruski Viten Orša in ruski Tjumen, v skupini B portugalski Sporting, ruska Sinara Jekaterinburg, hrvaški Olmissum in nizozemski Hovocubo, v skupini D pa portugalska Benfica, španski Levante, madžarski Haladas in ukrajinski Uragan Ivano-Frankivsk.

Zmagovalci vseh štirih skupin bodo igrali na zaključnem turnirju, ki bo med 28. aprilom in 1. majem prihodnje leto. Prireditelj finalnega turnirja četverice še ni znan.

Značke: futsal, liga prvakov