0 25.04.2017 22:26:11

Litija do velike zmage v Mariboru

Facebook
Facebook
Na drugi tekmi finala 1. slovenske futsal lige se je zmage v Mariboru veselila Litija, ki je bila po streljanju 6-metrovk z 11:10 boljša od Proena. S tem so Litijani rezultat v finalni seriji izenačili na 1:1. Prvak bo ekipa, ki bo prej zbrala tri zmage. Naslednji tekmi bosta v Litiji, prva že v petek, 28. aprila.

Več kot 300 gledalcev je vnovič videlo finala dostojno tekmo. Povedli so gostje, zadel je Gašper Vrhovec. Na 1:1 je v isti, 7. minuti poravnal Nermin Hasanebegović. Polčas je z golom Brazilca Huga pripadel Litiji (1:2), v nadaljevanju so pobudo prevzeli domačini in ušli na 3:2.

Potem so Litijani zaigrali z igralcem vratarjem v polju in z goloma brazilskega dvojca Mathauesa in Huga obrnili potek in povedli 3:4. Med 36. in 38. minuto so gledalci videli še tri gole, redni del pa se je končal z izidom 5:5.

Sledila je serija kazenskih strelov, v šesti je zgrešil Irnes Škorić, Patrik Čujec je bil zbran, zabil je za končnih 10:11. "Ponosen sem na to zmago, ki je za mojega novorojenega sina v Braziliji," je po koncu tekem dejal član Litije Hugo.

Tekmo sta vnovič obeležila vratarja - Damir Puškar in Vid Sever sta se izkazala pri branjenju svojih vrat.

1. SFL, finale, 2. tekma:
PROEN MARIBOR - LITIJA 10:11 (5:5, 1:2)
Strelci: 0:1 Vrhovec (7.), 1:1 Hasanbegović (7.), 1:2 Hugo (18.), 2:2 Fideršek (22.), 3:2 Hasanbegovič (29.), 3:3 Matheus (33.), 3:4 Hugo (34.), 4:4 Čeh (36.), 4:5 Turk (36.), 5:5 Fideršek (38.)
Šestmetrovke: 6:5 Čeh, 6:6 Hugo, 7:6 Fideršek, 7:7 Duščak, 8:7 Fetić, 8:8 Matheus, 9:8 Jandrič, 9:9 Vrhovec, 10:9 Hasanbegović, 10:10 Turk, 10:11 Čujec.

Opomba: v zmagah je 1:1.