Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 25.03.2017 08:16:29

Znana trojica finalistov 1. SFL

Proen Maribor, FC Litija in KMN Bronx so prvi polfinalisti 1. SFL.

Litijani so še drugič ugnali Puntarja, ki pa je nudil več kot le dostojen odpor, saj je vodil do 27. minute. Takrat so Litijani poravnali z golom Brazilca Mathaeusa, ki je Litiji zmago prinesel v 37. minuti za končnih 2:3.

Bronxi so še drugič porazili Sevnico, 4:7 je bilo tokrat. S tremi goli se je izkazal Nik Zajc, goste pa je v vodstvu sprva držal 1. strelec 1. SFL Slaven Radiškovič (zadel je za 0:1 in 2:3). Bronxi in Litijani se bodo na prvi polfinalni tekmi pomerili prihodnji petek, prva in druga tekma pa bosta v Litiji.

V polfinalu je tudi zdesetkani državni in pokalni prvak Proen Maribor. Na Vrhniki ni bilo presenečenja. Zasedba trenerja Roberta Grdovića je s 5:0 porazila novinca v ligi, ki je končal sezono, Mariborčani pa bodo počakali na boljšega iz obračuna Dobovec Pivovarna Kozel - Oplast Kobarid.

Kozli so z nocojšnjo zmago (5:3) izsilili 3. tekmo, ki bo v torek, 28. marca, v Kobaridu. Pa sprva ni kazalo, da bo tako. Oplast je pred kamerami povedel (0:1), domačini pa so režirali preobrat in povedli 3:1 ter tako tlakovali pot do prve zmage v tej četrtfinalni seriji. Za zmago Dobovca so zadeli štirje različni igralci, dva gola je dosegel Jaka Bizjak.

1. SFL, četrtfinale, 2. tekma, 24.3.

KMN Sevnica - KMN Bronx Škofije 4:7 (2:3) (0:2 v zmagah)
0:1 Radišković (5.), 1:1 Govekar B. (8.), 1:2 Zajc (15.), 2:2 Govekar B. (18.), 2:3 Radišković (18.), 2:4 Zajc (21.), 2:5 Zajc (35.), 2:6 Zajc (35.), 3:6 Nečemer (36.), 3:7 Hrvatin (38.), 4:7 Krnc (39.

KMN Puntar - FC Litija 2:3 (2:1) (0:2 v zmagah)
1:0 Kragelj (2.), 1:1 Hugo (5.), 2:1 Rutar (5.), 2:2 Matheus (27.), 2:3 Matheus (37.),

Zavas Siliko - Proen Maribor 0:5 (0:4) (0:2 v zmagah)
0:1 Fideršek (2.), 0:2 Totošković (8.), 0:3 Hasanbegović (18.), 0:4 Jandrić (20.), 0:5 Totoškovič (34.)

Dobovec Pivovarna Kozel - KMN Oplast Kobarid 5:3 (1:1) (1:1 v zmagah)
0:1 Lenarčič (10.), 1:1 Marot (18.), 2:1 Vrabel (24.), 3:1 Jurić (26.), 3:2 Kravanja (33.), 4:2 Bizjak (35.), 4:3 Širok (39.), 5:3 Bizjak (40.)

Značke: mali, nogomet