Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 15.10.2016 20:08:29

Maribor Brezje med 16 najboljših v ligi prvakov

Drago Wernig - TAKA
Slovenski prvak v dvoranskem nogometu Brezje Maribor se je uvrstil med 16 najboljših ekip v ligi prvakov, potem ko je na turnirju glavnega dela v Lvovu osvojil drugo mesto v skupini 1.

Mariborčani so turnir začeli s porazom 0:4 proti Györu, nadaljevali pa z zmago proti domači ekipi Energy Lvov s 6:2, pri čemer so za Slovence zadeli Denis Totošković trikrat, Alen Fetić dvakrat in Matej Fideršek enkrat.

V zadnjem krogu so Štajerci sicer izgubili z 1:2 proti Kremlinu Bicetreju, za Slovence je zadel Nermin Hasanbegović, a mu je mesto med 16 najboljših zagotovil Györ, ki je s 3:2 premagal gostitelje.

V elitni del, kjer bo 16 ekip razdeljenih v štiri skupine, sta se tako iz skupine 1 prebila Györ in Maribor. V naslednjem delu se bo na finalni turnir uvrstil le zmagovalec vsake izmed štirih skupin. Žreb teh bo 21. oktobra v Nyonu.