Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

0 06.11.2015 22:43:20

Drama v Litiji, sedem golov v Sevnici in Kobaridu

dp
V 1. SFL so odigrali tekme osmega prvenstvenega kroga.

Derbi kroga slovenskega prvenstva v futsalu je pripadel državnemu prvaku Dobovcu Pivovarni Kozel, ki je s 6:1 v Sevnici premagal Potočje projektiranje. S tremi goli se je izkazal Aleš Marot. Oplast iz Kobarida je z identičnim izidom kot kozli doma odpravil ajdovske Kixe, trikrat je bil uspešen Jure Lenarčič, dva je dodal Dani Vulikić. Do treh točk v gosteh so prišli igralci Puntarja. V prvem polčasu je gol dosegel Igor Kragelj, zmago so uporniki potrdili z avtogolom Kristiana Škergeta.

Pravo dramo pa so gledalci videli v Litiji. Bronxi so z zadetkoma Mateja Peroše in Tadeja Čuka vodili 0:2. Med 31. in 39. minuto so domačini režirali preobrat in z goli Tineta Šturma, Boruta Ručne in Jasmina Begića prišli do zmage. V pomoč jim je bil tudi rdeč karton, ki ga je Matej Peroša prejel v 34. minuti.
Izidi: Benedikt -Puntar 0:2 (0:1), Litija - Bronx Škofije 3:2 (0:1), Oplast Kobarid - Kix Ajdovščina 6:1 (4:0), Potočje projektiranje Sevnica - Dobovec Pivovarna Kozel 1:6 (0:1)

Značke: futsal, litija, sevnica