Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 26.09.2018 09:45:47

Hiter konec za zadnja slovenska borca

Slovenski judoisti so v sredo hitro končali nastope na svetovnem prvenstvu v Bakuju. V odprti kategoriji nad 78 kg je Ana Velenšek izgubila prvi dvoboj, Vito Dragič v kategoriji nad 100 kg pa drugega.

Velenškova, bronasta v kategoriji do 78 kilogramov na olimpijskih igrah v Rio de Janeiru 2016, je prešla v najtežjo kategorijo, kjer ima po mnenju številnih strokovnjakov nekaj kilogramov premalo za najvišja mesta, to pa je potrdila tudi sama.

Nerešljiva uganka zanjo je bila danes Larisa Cerić iz BiH. Slednjo je 27-letna tekmovalka celjskega Sankakuja letos ugnala v četrtfinalu grand slama v Zagrebu. V dvorani v največjem mestu ob Kaspijskem morju pa je bila uspešnejša Cerićeva. Ta je bila na borišču aktivnejša in Velenškova je po tretjem opominu 19 sekund pred koncem sklonjene glave zapustila blazino.

Dragič iz bistriškega Impola je uspešno rešil prvo nalogo in v podaljšku vrgel izkušenega 30-letnega Argentinca Hectorja Camposa, drugega z vseameriških iger 2017 in 2018.

V boju z 22-letnim Srbom Žarkom Čulumom pa Dragič ni našel načina, da bi slednjega res ogrozil. Po drugem opominu se je bil tekmovalec iz Slovenske Bistrice prisiljen odpreti, to pa je Srb 16 sekund pred koncem izkoristil za ipon.

Značke: judo, sp