Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 04.05.2018 22:22:34

Habat bo kolajno lovil v soboto

David Habat, slovenski rokoborec v prostem slogu se bo na evropskem prvenstvu v Kaspijsku v kategoriji do 65 kilogramov v soboto boril za bronasto kolajno. V polfinalu je namreč z 0:3 izgubil proti Azerbajdžancu Hajiju Alijevu.

V boju za bron pa se bo pomeril z zmagovalcem dvoboja repesaža med Avstrijcem Gabrielom Janatschom in Turkom Selahatinom Kiličaljanom. Po novih pravilih, ki veljajo od januarja, se tekmovanje odvija dva dneva, vsi ključni dvoboji so na sporedu drugi dan.

Habat, sicer Američan, a zaradi mame Slovenke borec z dvojnim državljanstvom, je bronasto kolajno osvojil že lani na prvenstvu v Novem Sadu.

Slovenski reprezentant je v osmini finala z 9:2 premagal Ukrajinca Titala Džafariana, v četrtfinalu pa je bil z 10:0 boljši od Francoza Ilmana Muhtarova.

Značke: rokoborba, sp, habat