Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 20.07.2018 20:31:26

Anita Horvat z državnim rekordom peta v izjemni konkurenci v Monaku

Drago Wernig - TAKA
Slovenska rekorderka Anita Horvat (Mass Ljubljana) je na atletski diamantni ligi v Monaku v teku na 400 m v svojem prvem nastopu v tej najmočnejši seriji svetovnih mitingov s časom 51,22 sekunde zasedla peto mesto in izboljšala svoj prejšnji državni rekord, ki ga je dosegla 14. julija lani v poljskem Bydgoszczu (51,94).

Zmagala je aktualna olimpijska zmagovalka Shaunae Miller Uibo iz Bahamov z izidom sezone na svetu (48,97), druga je bila nekdanja mladinska svetovna prvakinja Naser Salwa Eid iz Bahrajna (49,08), lani srebrna na svetovnem članskem prvenstvu, tretja pa je bila še ena nekdanja mladinska svetovna prvakinja Wimbley Shakima (50,85), članica zlatih ameriških štafet na 4 X 400 m in aktualna svetovna dvoranska podprvakinja.

Pred Horvatovo je bila le še Američanka Phyllis Francis (51,05), za njo pa je na šestem mestu zaostala evropska prvakinja Italijanka Libania Grenot (51,56).

Značke: atletika, sta