Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 08.10.2023 20:58:03

Verstappen z zmago začinil naslov prvaka

Nizozemec Max Verstappen, ki je v soboto po sprinterski dirki formule 1 že potrdil naslov svetovnega prvaka za sezono 2023, je danes v Losailu dobil klasično preizkušnjo za VN Katarja. Za dirkačem Red Bulla je na drugem mestu končal zmagovalec sobotnega sprinta Avstralec Oscar Piastri, tretji je bil še en McLarnov dirkač Britanec Lando Norris.

Verstappen si je v soboto z drugim mestom že zagotovil tretji zaporedni naslov svetovnega prvaka, saj je prednost pred tekmeci povečal na neulovljivih več kot 180 točk.

Danes je začel z najboljšega startnega položaja in dosegel rutinsko zmago, že 14. v tej sezoni in skupno 49. v karieri.

Po 17 dirkah ima stari-novi prvak zdaj že 208 točk več kot moštveni sotekmovalec Mehičan Sergio Perez, ki je bil danes šele deveti.

Sezona formule 1, v kateri sta naslova že podeljena, saj je Red Bull tudi že najboljši v seštevku konstruktorjev, se bo nadaljevala 22. oktobra v ameriškem Austinu.

Značke: formula ena, sp