luka doncic dallas oklahoma pm Ekipa24.si

'Pretepeni' Dončić po težko prigarani zmagi ...

0 10.11.2021 16:10:41

Herlingsu naslov, Gajserju drugo mesto na dirki in tretje v SP

V italijanski Mantovi se je končala sezona svetovnega prvenstva v motokrosu. Naslov prvaka v elitnem razredu MXGP si je z zmago privozil Nizozemec Jeffrey Herlings, slovenski dirkač Tim Gajser pa je bil danes drugi s tretjim in drugim mestom v obeh vožnjah, sezono je končal na tretjem mestu.

Pred današnjo zadnjo dirko sezone so bili v igri za naslov prvaka le še Herlings, Gajser ter Francoz Romain Febvre.

Slednji je imel pred prvo vožnjo tri točke naskoka pred Nizozemcem. A je nato Herlings z zmago v prvi vožnji razliko izničil, Gajser pa je bil s tretjim mestom še teoretično v igri za naslov.

V drugi vožnji je Herlings hitro pobegnil tekmecema in se utrdil v vodstvu, Febvre pa je v petem krogu naredil napako in po padcu ostal brez možnosti za letošnji naslov. Gajser je vožnjo in dirko končal na drugem mestu pred Francozom, skupno pa je bil s 688 točkami tretji.

Herlings si je drugi naslov prvaka po letu 2018 privozil s končnim izkupičkom 708 točk, Febvre jih je zbral 703.

Značke: motokros, sp