Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 26.09.2020 15:52:18

Morbidelli s prvega mesta v Barceloni

Na nedeljski dirki svetovnega prvenstva v motociklizmu bo v Barceloni s prvega mesta v elitnem razredu motoGP začel Italijan Franco Morbidelli (Yamaha SRT). Iz prve vrste bo startal še njegov moštveni sotekmovalec Francoz Fabio Quartararro, uspeh Yamahinih dirkačev je s tretjim časom dopolnil še član tovarniške ekipe Valentino Rossi.

Popoln izkupiček je Yamahinim dirkačem pokvaril le Avstralec Jack Miller (Ducati), ki se je uvrstil med tretjega Italijana in Španca Mavericka Vinalesa na petem mestu.

Precej slabše izhodišče pa bo imel vodilni v SP Italijan Andrea Dovizioso (Ducati), ki se ni uvrstil med deseterico za zaključne boje v kvalifikacijah in je na koncu iztržil le skromno 17. izhodišče.

Pred nedeljsko dirko je sicer vrh v motoGP ob odsotnosti poškodovanega svetovnega prvaka Španca Marca Marqueza precej zgoščen. Vodi Dovizioso s 84 točkami, le eno manj imata Quartararo in Vinales, četrti pa je z 80 Španec Joan Mir (Suzuki), ki je današnje kvalifikacije končal na osmem mestu.

Dirka v elitni konkurenci se bo v Barceloni v nedeljo začela ob 15. uri.