Erika Žnidaršič izgubila živce: kako je ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 21.09.2019 15:07:24

Marquez s prvega mesta v Alcanizu

Španec Marc Marquez (Honda) si je privozil najboljši startni položaj pred nedeljsko dirko za VN Aragonije v domačem Alcanizu.

Drugi je bil v današnjih kvalifikacijah elitnega razreda motoGP Francoz Fabio Quartararo (Yamaha SRT), tretji pa Marquezov rojak na tovarniški Yamahi Maverick Vinales.

Quartararo, ki je na prejšnji dirki v Misanu do predzadnjega kroga vodil in šele po hudem boju z Marquezom Špancu prepustil zmago, se je tokrat spet izkazal, za najboljši startni položaj pa mu je zmanjkalo 32 stotink sekunde.

Italijan Andrea Dovizioso (Ducati), najbližji zasledovalec Marqueza v skupnem seštevku SP, je kvalifikacije končal šele na desetem mestu, na šestem pa je končal italijanski veteran Valentino Rossi (Yamaha).

Po 13 dirkah sezone ima Marquez na prvem mestu SP 275 točk, drugi je Dovizioso s 182, tretji pa še en Ducatijev dirkač Italijan Danilo Petrucci s 151.

Značke: motociklizem, sp